YAŞ toplantısı ne süre 2022? Yüksek Askeri Şura kararları neler olacak?

04.08.2022 09:02 Son Güncelleme: 04.08.2022 09:04 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in vazife süresinin de uzatılmasının beklendiği YAŞ toplantısı için sayılı günler kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hem albay hem de generallerinin terfi, emeklilik ve atama işlemlerinin kararlaştırıldığı tehlikeli sonuç toplantı sonrasında mühim açıklamalar yapılacak.
YAŞ TOPLANTISI NE ZAMAN 2022?
Eleştiri kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek Yüksek Askeri Şura toplantısında alınacak. 
Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek toplantı öncesinde Şura üyeleri, Anıtkabir’i ziyaret edecek. Görüşmede albayların terfileri, vazife sürelerinin uzatılması yada emekliye ayırma işlemlerinin yanı sıra generallerin terfi ve atama dosyaları ele alınacak. Toplantıya komuta kademesi eksiksiz katılacak.
Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile geçen yıl Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanan Orgeneral Musa Avsever şura’da ilk kez yer alacak. Toplantı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki yaş üyeleri Anıtkabir’i ziyaret edecek. YAŞ çalışmalarının 1 günde tamamlanması planlanıyor.
YAŞ kararları ve meydana getirilen açıklamaların tamamı CNN TÜRK canlı yayınında olacak.

Yüksek askeri şura gelecek hafta: Komuta kademesi değişecek mi?

Son Dakika Haberler