İki bacağı kesilen Adanalı Muhammed futbolcu olmak istiyor! – Son dakika Futbol haberleri


Adana’da ‘doğuştan kaval kemiği yokluğu’ tanısı konulmuş olan 8 yaşındaki Muhammed’in iki bacağı 8 ay ilkin enfeksiyon sebebiyle diz altından kesildi. Küçük Muhammed tekerlekli sandalyeye mahkum kalırken, futbolcu olma hayalinden ise asla vazgeçmedi. Her hafta annesiyle beraber yaşıtlarının futbol antrenmanına giden Muhammed, tekerlekli sandalyesinde onları izliyor ve protez bacağına kavuşup dostlarıyla beraber oynamanın hayalini kuruyor.

Hasan (33) ve Narin (30) Erol çiftinin 5 çocuğundan kabul edilen Muhammed’e (8) doğduğunda ender görülen çift taraflı ‘doğuştan kaval kemiği yokluğu’ (Tibial Hemimelia) tanısı konuldu. Erol ailesi, evlatlarının tedavisi için devamlı Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine gitti sadece bir çözüm bulamadı. 8 ay ilkin ise küçük Muhammed’in her iki bacağında da enfeksiyon oluştu. Doktorlar, enfeksiyonun vücuda dağılmaması için Muhammed Erol’un iki bacağını diz altından kesti.

Minik çocuk tekerlekli sandalyeye mahkum kalırken, ailesi de evlatlarının 125 bin liralık protez bacak harcaması için yardım kampanyası başlattı ve 57 bin lira topladı. Aile, evlatlarının mutlu olup yaşıtlarından geri kalmaması için ellerinden gelen çabayı da göstermeye başladı. Muhammed’in futbol sevgisini bilen anne Narin Erol, oğlunu aylardır Cenup Yıldızı Stadyumu’ndaki yaşıtlarının oynadığı Havuzlubahçe Spor Kulübü antrenmanlarına götürüyor. Burada Kulüp Antrenörü Nevzat Karabulut ile beraber tekerlekli sandalyeden dostlarını izleyen Muhammed, protez bacağına kavuşup dostlarıyla beraber oynamanın hayalini kuruyor.Anne Narin Erol, “Oğlum futbola fazlaca istekli. Ben de onu her antrenmana getiriyorum. Oğlum dostlarıyla futbolla ilgili zaman geçirmeyi fazlaca seviyor. Evladımın protez bacaklarına kavuşup arkadaşları şeklinde futbol oynamasını isterim” diye konuştu.

Protez bacaklar için 57 bin lira topladıklarını belirten anne Erol, “68 bin lira daha eksiğimiz var. Şu ana kadar 57 bin lira topladık. Bir anne olarak tüm evlatların koştuğunu görünce benim yüreğim acıyor. Evladımın da arkadaşları şeklinde koşup oynamasını, onlara katılmasını isterim” dedi.
Ek olarak anne Narin Erol, “Oğlum futbolu fazlaca seviyor. Vatanımızda Ampute Futbol Ulusal Ekibi var. Eğer olanak verilirse bir ihtimal oğlum ileride orada oynayacak” ifadelerini kullandı.“DÜNYANIN EN MUTLU İNSANI OLACAĞIM”

Kulüp Antrenörü Nevzat Karabulut ise Muhammed’in futbol sevgisinin fazlaca büyük bulunduğunu belirterek şunları söylemiş oldu:

Muhammed’in her gün antrenmana gelip dostlarını seyretmesi beni fazlaca derinden yaraladı. Benim burada yaptığım tek şey Muhammed’e ve ailesine ümit olmak. Dilerim ki en kısa sürede Muhammed protez bacaklarına kavuşur ve dostlarıyla futbol oynar. Onu bu şekilde gördüğümde fazlaca üzülüyorum sadece futbol sevgisi de beni umutlandırıyor. Umuyorum ki Muhammed’in protez bacağı takıldıktan sonrasında dostlarıyla futbol oynayınca dünyanın en mutlu insanı ben olacağım.

Dostlarını futbol oynarken izleyen Muhammed ise yürüyüp, onlarla oynamak istediğini belirterek, “Futbol oynamak hayalim. Dostlarımla koşup onların arasına katılmak isterim. Onları seyredip aralarına katılamayınca üzülüyorum” dedi.

Spor Haberleri